Lotnisko Katowice Pyrzowice

wynajem auto lotnisko katowice pyrzowice

Katowice to miasto położone w województwie śląskim i jego stolica. Turyści odwiedzający to miasto znajdą tu wiele zabytków, atrakcji i imprez kulturalnych. Jeśli zamierzasz przylecieć do Katowic samolotem lub wybrać się stąd w jakiś inny zakątek Europy to każdy może skorzystać z wielu ciekawych ofert i tanich biletów lotniczych.

Lotnisko to jest oddalone od centrum miasta o około 30 kilometrów. Do lotniska dojazd jest bardzo ułatwiony dzięki dobrej komunikacji i wielu drogom, które łączą się w pobliżu Katowic. Osoby z południowo-wschodnich lub południowo-zachodnich części kraju najszybciej dojadą do portu lotniczego korzystając z autostrady A4. Osoby z północnych części kraju mogą skorzystać z odcinków autostrady A1. Dobry dojazd zapewnia również droga ekspresowa S1. Własny samochód można zostawić na jednym z parkingów przy lotnisku. Do wyboru są parkingi płatne strzeżone i płatne niestrzeżone. Łącznie mogą one pomieścić do 3000 pojazdów.

Dla osób korzystających z komunikacji miejskiej pozostają m.in. autobusy linii nr: 53 i 85 z Bytomia, 17 z Mierzęcina oraz specjalna linia Airport Bus.

Wynajem aut na lotnisku Katowice Pyrzowice

Według krajowych rankingów lotnisko w Katowicach-Pyrzowicach zajmuje czwartą lokatę pod względem odprawionych pasażerów oraz przeprowadzonych operacji lotniczych. Również na dworcu głównym znajduje się specjalna linia prowadząca na Lotnisko. Alternatywą mogą być też prywatni przewoźnicy P-air Pyrzowice Ekspres czy TigerExpress. Poza prywatnym transportem warto także zwrócić uwagę na wypożyczalnie samochodów na lotnisku. Punkty tuż przy portach lotniczych powstały z myślą o podróżujących, aby dla ich wygody stworzyć dogodne połączenia międzymiastowe.

Lotnisko obsługuje kilku przewoźników oferujących loty krajowe jak i międzynarodowe: Eurowings, Ellinair, Lufthansa, LOT, Ryanair i Wizz Air. Część lotów organizowanych jest tylko w sezonie, a część linii lata regularnie do: Bułgarii, Francji, Grecji, Gruzji, Hiszpanii, Holandii, Irlandii, Islandii, Niemiec, Norwegii, Portugalii, Szwecji, Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Włoch, Izraela, Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz na Cypr i Maltę.